Medarbetare

Swedbergs Advokatbyrå sysselsätter sex advokater, en biträdande jurist och två sekreterare. Respektive medarbetares kontaktuppgifter och huvudsakliga inriktning framgår nedan.

 

Advokat Bengt Tarre

Direktnummer: 031-17 62 81
Mobil: 0706-96 57 03
E-post: tarre@swedbergs.se


Advokat Fredrik Hagby

Direktnummer: 031-17 62 85
Mobil: 0704-97 15 73
E-post: hagby@swedbergs.se

 

Advokat Ylva Rossing

Direktnummer: 031-17 62 83
Mobil: 0708-68 46 28
E-post: rossing@swedbergs.se

 

Advokat Leena Hakala

Direktnummer: 031-17 62 86
Mobil: 0739-45 02 20
E-post: hakala@swedbergs.se

 

 

 

 

 

 

 

 

Advokat Hans Dahlström

Direktnummer: 031-17 62 86
Mobil: 0705-27 77 76
E-post: dahlstrom@swedbergs.se

 

Advokat Rickard Axelsson

Växel: 031-17 62 80
Mobil: 0707-341562
E-post: axelsson@swedbergs.se


Biträdande Jurist Caroline Bornius

Direktnummer: 031-17 62 89
Mobil: 0731-410864
E-post: bornius@swedbergs.se


Sekreterare Liselotte Johansson

Växel: 031-17 62 80
E-post: johansson@swedbergs.se

 

Sekreterare Gunilla Andersson

Växel: 031-17 62 80
E-post: office@swedbergs.se